Szukaj filmu


Ebook
Reklamy
Polecane serwisy

Poland Contact Festival – Warsaw Flow

Druga edycja Poland Contact Festival – Warsaw Flow

W dniach 3-10 lipca w Warszawie, w Centralnym Basenie Artystycznym odbędzie się druga edycja Poland Contact Festival – Warsaw Flow. To spotkanie pasjonatów contact improvisation (CI), sztuki tanecznej, w której nie obowiązują żadne schematy czy kroki, liczy się tylko naturalny, spontaniczny kontakt – z drugą osobą, z otoczeniem, ze swoim ciałem.Podczas 8 festiwalowych dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach najlepszych nauczycieli contact improvisation z całego świata. Będą tańczyć w ciszy, przy dźwiękach muzyki, z zamkniętymi oczami, solo, w duetach, w większych grupach. Festiwale contact improvisation odbywają się w większości krajów europejskich. Gromadzą otwartych, spontanicznych ludzi, którzy często podążają za tymi spotkaniami, przemieszczając się z kraju do kraju.


 – To chyba jedyny festiwal, w którym nie ma widzów czy słuchaczy – odbiorców w tradycyjnym znaczeniu. U nas każdy festiwalowicz jest aktywny – tańczy, a nie tylko obserwuje taniec. To uczestnicy tworzą ten festiwal, a uczestniczyć w nim może każdy – zarówno zawodowi tancerze, jaki zupełnie początkujący. Kontaktu uczymy się wszyscy – mówi Paulina Święcańska, organizatorka festiwalu i instruktorka CI.

 
Technika CI, chociaż ma już 39 lat, w Polsce jest jeszcze nowością. Druga edycja Poland Contact Festival – Warsaw Flow pozwala wierzyć, że ten taniec zaczyna się u nas powoli zakorzeniać.

 – Wiemy, że jest potrzeba organizacji tego typu festiwalu w naszym kraju – zaproponowania takiego spędzenia czasu, który będzie obfitował w pozytywne emocje, nowe znajomości, pozwoli odpocząć od codziennej rutyny i pośpiechu. To wszystko oferuje contact improvisation – podsumowuje Anna Wyganowska, pasjonatka CI oraz organizatorka festiwalu.

Festiwal to nie tylko warsztaty, ale także pokazy taneczne, sesje na łonie natury.
Szczegółowy plan festiwalu dostępny jest na stronie www.polandcontactfestival.com

Na stronie również znajdują się wszelkie informacje dotyczące kosztów i warunków uczestnictwa.

Link do zdjęć z poprzedniej edycji
http://www.polandcontactfestival.com/2nd-festival/2010photos.htmlReklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007