Szukaj filmu


Ebook
Reklamy
Polecane serwisy

KLASYCZNE LATO W "PLACE FOR DANCE"
Już 15 czerwca do saloników prasowych trafi najnowszy numer tanecznego magazynu „Place For Dance”, którego tematem przewodnim będzie taniec klasyczny. Upalne miesiące według „Place For Dance” upłyną pod hasłem lekkości, elegancji, piękna
i  harmonii. W wakacyjnym numerze zaprezentowano alternatywę dla gorących, letnich rytmów, proponując czytelnikom  doskonałość w postaci baletu.W najnowszym numerze „Place For Dance” zaglądamy za kulisy świata tańca klasycznego. Opowieść zaczynamy od zaplecza Opery Narodowej, gdzie powstawała wyjątkowa sesja zdjęciowa, w której wystąpili soliści tej sceny - Aleksandra Liashenko (nominowana w tym roku  do prestiżowej nagrody tanecznej „Benois de la Danse”) i Maksim Wojtiul. Autorem zdjęć, wykonanych w tym niezwykłym miejscu, był Robert Wolański. Druga sesja wakacyjnego wydania otwiera nowy cykl prezentujący prace młodych fotografów.
Ponadto przyjrzymy się wyczerpującym treningom młodych ludzi w szkole baletowej oraz poznamy historię rodziny, w której tradycje baletu przekazywane są od pokoleń. Zmierzymy się
z baletowymi mitami, poznamy tajniki pracy w pracowni szewskiej Opery Narodowej, a swoje wspomnienia ze szkoły baletowej przybliżą nam znani absolwenci m.in. Natalia Lesz i Paweł Stasiak. Zwieńczeniem opowieści o świecie tańca klasycznego będzie wywiad z Olgą Sawicką, solistką Opery Warszawskiej.

W wakacyjnym numerze nie zabraknie także tematów z kategorii ulica, folk czy taniec towarzyski. Dużą atrakcją dla czytelników będzie relacja z jednego z najbardziej prestiżowych turniejów tanecznych w Blackpool. W najnowszym wydaniu rozszyfrujemy poszczególne federacje taneczne i dowiemy się dlaczego tancerze mogą mieć kilka tytułów mistrzowskich w tej samej kategorii, a także prześledzimy mapę Polski pod kątem wydarzeń, które warto zobaczyć.

Magazyn „Place For Dance” jest dostępny również w prenumeracie rocznej w Polsce i za granicą. Atutem prenumeraty są jej promocyjne ceny – cena wysyłki 6 numerów na terenie Polski wynosi 49,50 PLN, a za granicę 79,50 PLN, co daje jeden numer gratis w skali roku. Prenumeratę można zamówić telefonicznie – pod numerem 0 602-511-550, mailowo - pisząc na adres redakcji (redakcja@placefordance.pl) lub dystrybutora: (p.cichocki@placefordance.pl), albo drogą pocztową, pisząc na: Wydawnictwo T.A.L.I.O.N., Al. Szucha 16/2, 00-582 Warszawa.

PLACE FOR DANCE to lifestylowy dwumiesięcznik o tematyce tanecznej, przeznaczony dla sympatyków wszelkich form tańca: towarzyskiego, latino, jazzu, czy hip-hopu. Każdy numer magazynu ma swój taneczny temat przewodni. Pismo zawiera wywiady z tancerzami, choreografami i reżyserami przedstawień tanecznych, sylwetki autorytetów i pasjonatów tańca, ciekawe historie z parkietów. W „Place For Dance” znajdują się także reportaże
z tanecznych konkursów i pokazów, kalendarium z najciekawszymi wydarzeniami oraz porady instruktorów i pedagogów tańca. Redaktorem naczelnym magazynu jest choreograf – Maciej Zakliczyński, a wśród współpracowników znajdują się m.in. Michał Malitowski, Filip Łobodziński, Monika Richardson, Jacek Dubois i Piotr Galiński. „Place For Dance” jest wydawany przez T.A.L.I.O.N. przy współpracy Gruner + Jahr Polska.


Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007