Szukaj filmu


Ebook
Reklamy
Polecane serwisy

MONIKA RICHARDSON KRYTYKUJE TEATR WIELKI

Czy znana prezenterka, Monika Richardson, nie posunęła się zbyt daleko krytykując jedną  z najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych w Polsce?


W najnowszym numerze magazynu tanecznego „Place For Dance” Monika Richardson wspomina swoje doświadczenia związane z przedstawieniem, które ostatnio miała okazję oglądać: „Wtedy przypomniała mi się niedawna premiera      w Teatrze Wielkim. „I przejdą deszcze”. To balet współczesny Krzysztofa Pastora.(…) Uwielbiam balet, ale na tę premierę szłam z duszą na ramieniu. Ostatnie dwie realizacje operowe, które obejrzałam w tym teatrze były nie tylko wyjątkowo nieudane, ale i nudne”.


Richardson w swoich rozważaniach posuwa się o krok dalej, wystawiając gorzką recenzję:      „ (…) rzeczywistość skrzeczała nieco, jak to w polskim balecie. Artyści PRAWIE dobrze interpretowali swoje role. Zespół PRAWIE równo wykonywał partie zbiorowe, a idea PRAWIE docierała do publiczności”- wyznaje Monika Richardson felietonistka magazynu „Place For Dance”.


Pełną wersję felietonu znajdziesz w najnowszym numerze tanecznego magazynu  
„Place For Dance”.PLACE FOR DANCE to lifestylowy dwumiesięcznik o tematyce tanecznej, przeznaczony dla sympatyków wszelkich form tańca: towarzyskiego, latino, jazzu, czy hip-hopu. Każdy numer magazynu ma swój taneczny temat przewodni. Pismo zawiera wywiady z tancerzami, choreografami i reżyserami przedstawień tanecznych, sylwetki autorytetów i pasjonatów tańca, ciekawe historie z parkietów. W „Place For Dance” znajdują się także reportaże z tanecznych konkursów i pokazów, kalendarium z najciekawszymi wydarzeniami oraz porady instruktorów i pedagogów tańca. Redaktorem naczelnym magazynu jest choreograf – Maciej Zakliczyński, a wśród współpracowników znajdują się m.in. Michał Piróg, Filip Łobodziński, Monika Jaruzelska i Piotr Galiński. „Place For Dance” jest wydawany przez T.A.L.I.O.N. przy współpracy Gruner + Jahr Polska.


Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007