Szukaj filmu


Ebook
Reklamy
Polecane serwisy

Impulsy radości, Twoja instynktowna siła

Warszawa, 27 – 29 stycznia 2012

Stale korzystamy z naszych naturalnych impulsów, a mimo to poziom naszego samopoczucia jest falowy. Dlaczego?

Sprawdź!

1. W jaki sposób korzystasz ze swojej naturalnej, instynktownej siły?
2. Jak możesz swobodnie wyrazić siebie w ruchu?
3. Jak interpretujesz swoje myśli i odczucia?


W trakcie warsztatów będziesz szukać własnych odpowiedzi na te oraz inne pytania. Korzystając z różnych technik wsłuchasz się w ciało, by rozbudzić swój naturalny instynkt i uzyskać dostęp do własnych impulsów radości. Chcemy podzielić się z Tobą technikami tańca, czy też ruchu w ogóle, pozwalającymi wydobyć indywidualny potencjał i moc z naszego ciała, prowadząc następnie do swobodnego ruchu wolnego od napięć. Doświadczysz jak można świadomie wzmacniać, reagować oraz wykorzystywać impulsy i emocje pochodzące z wewnątrz oraz z zewnątrz ciała, jak zrozumieć i przekształcić swoje nawyki ruchowe, a także otworzyć się na improwizacje taneczne, kontakt, podążanie za odczuciami. Tak by ruch stał się drogą do siebie, przygodą oraz czystą przyjemnością.

Warsztat rozpoczyna całoroczny cykl spotkań Organic Dance. Zaczynamy od wydobywania z siebie radości i pewności w tym co robimy, ponieważ przesłaniem tego roku jest potrzeba poznania i dokonywania nowych zmian w sobie. Swobodnie.


Dla kogo:
Dla każdego, kto ma ochotę dowiedzieć się czegoś więcej o sobie, poznać nowe możliwości swojego ciała, wyrażania siebie poprzez ruch, a także kontaktu z drugim człowiekiem. Także dla tych, którzy pracują z innymi i szukają nowych dróg otwarcia. Na zajęcia można przyjść samemu, a wiek czy dotychczasowe doświadczenie taneczne jest zupełnie bez znaczenia.

Polecamy swobodny strój, najczęściej tańczymy boso.


Jak wygląda warsztat:

Każdy warsztat zawiera trzy elementy, są to:

1. Praca z ciałem, czyli „widzieć siebie”:
poprzez serię ćwiczeń uruchamiających nasze zmysły i wykorzystujących osobistą przestrzeń wprowadzimy bez wysiłkowe i pełne oddechu działanie. Poznamy techniki pracy regenerujące ciało poddane dużemu wysiłkowi. Umożliwimy sobie przekroczenie naszego progu dyskomfortu i ostrożności, który chroni nas przed odczuwaniem szerszego i dogłębnego ruchu, jako tańca dla przyjemności.

2. Swobodne relacje, „siła drugiej strony jest naszą siłą”:
tu odkryjemy nowy sposób komunikacji z parterem, ze szczególną ekspozycją oddechu. Zalążkiem ruchu będzie dotyk pozwalający tworzyć niekończący się ruch (flow) z partnerem. Czerpiemy z techniki „improwizacji kontaktowej” skłaniającej nas do podejmowania decyzji o ruchu dla siebie i innych, jak również na technice „partneringu”, która buduje zaufanie partnera oraz wykorzystuje jego/jej siłę do stworzenia własnej, naturalnej choreografii. Te ćwiczenia i kompozycje opierają się na zabawie, na niekończącej się grze między partnerami.

3. Performance, czyli „zrobić coś szalonego”:
przeniesiemy się do świata wielkiej wyobraźni i połączymy poznane techniki do stworzenia swojej ekspresji ruchu. Inspiracją będą nam służyć różne obrazy oraz rzeczy, które zgromadzimy na warsztacie. Celem kreacji jest tworzyć ruch, który nie tylko innych ale nas samych będzie zaskakiwał.


Techniki wykorzystywane w trakcie warsztatu:
  • Contact improwizacja - budowanie kontaktu z partnerem.
  • Partnerig - praca w duecie.
  • Passing Through Dawida Zambrano- dynamika w przestrzeni.
  • Body work - powrót do prymitywnego ciała
  • Performance – kreacja, wykorzystanie wszystkich technik do własnej kompozycji


Prowadzący: Adam Krawczyk
Jestem tancerzem, instruktorem tańca, choreografem, zawodowym aktorem, improwizatorem. Urodziłem się w Łodzi w ’79 roku. Mam za sobą 14 lat doświadczenia jako zawodnik, jestem wielokrotnym finalistą największych turniejów tanecznych w Polsce, posiadam najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S”.

Szkolę w Polskiej Akademii Sportu przyszłych instruktorów tańca oraz zajmuję się przygotowaniem zawodowych par tanecznych do Mistrzostw Polski. Reprezentuję Polskę w różnych projektach tanecznych na świecie. Jestem także twórcą Teatru Tańca Zakręcone Stopy.

Występuję także na warszawskich scenach współpracując z Teatrem Dramatycznym, Teatrem Scena Prezentacje, Teatrem Polskim i Teatrem Praga w Warszawie. Jestem aktorem w produkcjach telewizyjnych TVN, Polsat, TVP. Kieruję projektami realizującymi słuchowiska teatralne, audiobooki, płyty muzyczne, sztuki performatywne, występy zespołów tanecznych.

Szczegółowy program warsztatu:

Piątek, 27 stycznia:
godz. 19:00 – 21:00 zajęcia otwarte: specjalna propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć na czym polegają nasze zajęcia lub też rozgrzać się przed głównym warsztatem

godz. 21:00 – 24:00 jam taneczny: jest miejsce, jest muzyka, są ludzie chętni do tańca i eksperymentów z ruchem i ciałem, po prostu do nas dołącz


Sobota i niedziela, 28-29 stycznia:

właściwe warsztaty Organic Dance:
Impulsy radości, Twoja instynktowna siła

Sobota: godz. 11:00 – 13:30 oraz 15:00 – 17:30
Niedziela: godz. 11:00 – 15:00 z krótką przerwą


Miejsce:
Rzeka Życia
Warszawa, ul. Towarowa 22
Jupiter Centrum, wejście D, I piętro
15 minut pieszo od Dworca Warszawa Centralna Linie autobusowe: 100, 105, 109, 150, 159, 178
Linie tramwajowe: 1, 8, 10, 20, 22, 24, 32


Inwestycja:
Pełne warsztaty (piątek, sobota, niedziela): 400 zł
Otwarta lekcja w piątek + jam taneczny: 40 zł
Uczestnictwo w wybranej części gwarantuje wpłata zaliczki wysokości 150 zł po dokonaniu zapisów.


Informacje i zapisy:
W celu rezerwacji miejsca prosimy o przesłanie imienia, nazwiska, adresu e-mail, telefonu kontaktowego oraz informacji o wybranej opcji warsztatu. e-mail: info@organicdance.pl
tel: +48 503 669 55

Zapraszamy!

Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007