https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

Caroline Finn-Fischer - Warsztat Taneczny w KCC

Krakowskie Centrum Choreograficzne
Nowohuckie Centrum Kultury
zaprasza na warsztat taneczny z Caroline Finn-Fischer, który odbędzie się 27 września w sobotę w studio C4 Nowohuckiego Centrum Kultury.
Warsztat obejmuje 2,5 godziny zajęć od 11.00 do 13.30.Cena:
60 zł przy zgłoszeniu do 19 września
80 zł przy zgłoszeniu po 19 września

zgłoszenia: agata.syrek@nck.krakow.pl

Opis zajęć:
Rozgrzewka oparta na improwizacji (ok. 30 min), a następnie lekcja techniczna bazująca na różnych tradycjach (Graham, Limon) oraz na podstawie własnego stylu Caroline Finn-Fischer. Ten etap warsztatu (ok. 1 godz.) ma za zadanie ustawić i wzmocnić ciało oraz poszerzyć zakres ruchu i wyeksplorować dynamikę. Dalsza część bazuje na własnym repertuarze Caroline Finn-Fischer, który zostanie przetworzony przez uczestników warsztatów dzięki wskazówkom pedagoga.

Caroline Finn-Fischer - urodzona w Anglii, Caroline Finn uczęszczała do Arts Educational School (Tring), a następnie do prestiżowej Juilliard School w Nowym Jorku. Później tańczyła dla Ballet Theater w Monachium, Ballet Preljocaj oraz Compagnie Carolyn Carlson. Od 2009 r. jest niezależnym tancerzem i choreografem, stworzyła spektakle dla zespołów takich jak Cross Connection Ballet (Kopenhaga), Compagnie DIEM (Francja) oraz Tanz Luzerner Theater (Szwajcaria). Jej uznana praca solowa "Bernadette" była wystawiana w Aix en Provence, Monachium, Luzern, Berlinie, Paryżu i Korei Południowej. W 2012 roku podczas festiwalu D.A.N.C.E. w Monachium, Caroline dokonała interpretacji "Sixteen dances" Johna Cage'a. W 2014 została zaproszona przez Teatr Groteska (Kraków) do pracy nad choreografią w spektaklu "Przemiany". Obecnie pracuje nad "Killing your darlings" - swoją trzecią kreacją dla Teatru w Kempten (Niemcy). Ostatnio Caroline została nagrodzona Matthew Bourne New Adventures Choreographer Award 2013 i będzie pracować nad nowym spektaklem dla Phoenix Dance Theater na potrzeby trasy zespołu po Wielkiej Brytanii w 2015 r. Z siedzibą w Monachium, Caroline jest członkiem Tanztendenz Munchen oraz jest regularnie zapraszana do współpracy jako nauczyciel i choreograf w Iwanson International School of Contemporary Dance (Monachium).

Oficjalna strona pedagoga: http://carolinefinn.com/
Więcej informacji na stronie: http://kcc.nck.krakow.pl/?v1=aktualnosci&v2=2014&v3=9&v4=27&v5=50

Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007