https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

,,Cicindela" Krakowski Teatr Tańca

Krakowskie Centrum Choreograficzne
Nowohuckie Centrum Kultury
oraz Krakowski Teatr Tańca

zapraszają na niecodzienną odsłonę spektaklu ,,Cicindela”, który odbędzie się 5 października o godz. 17:00 na placu przed wejściem głównym do Nowohuckiego Centrm Kultury. Spektakl, znajdujący się w repertuarze Krakowskiego Teatru Tańca od 2006 roku, będzie prezentowany w ramach 2. Edycji Nowohuckiego Festiwalu Sztuki.  

,,Cicindela" Krakowski Teatr Tańcamuzyka: Yann Tiersen, Lisa Gerrard, Bill Withers (wykonanie: Eva Cassidy), Jacaszek & Miłka
choreografia, scenografia: Eryk Makohon
występują: Agata Syrek, Paweł Łyskawa

*Cicindele - owady z rzędu chrząszczy, z rodziny trzyszczy, będące zajadłymi drapieżnikami. Poruszają się krótkimi skokami, największą sprawność osiągają w trakcie upału.
Charakteryzują się dziwnym sposobem ucieczki: odlatują, odwracają się i czekają na oprawcę, wyciągając go w ten sposób w głąb pustyni. Oprawcy stają się ofiarami, padają z głodu i wyczerpania. Cicindele żywią się nimi. Na pierwszy rzut oka ich sylwetki są pełne wdzięku. W rzeczywistości posiadają jednak ostre szczęki i są tak okrutne, że pożerają się nawet wzajemnie.

Konwulsyjny taniec śmierci poczęty w słodyczy rajskiego owocu...
„ZWABIĆ, UCIEC, POCZEKAĆ, ZNISZCZYĆ..."

Spektakl nagrodzony na XXXIV Tyskich Spotkaniach Teatralnych za „poprowadzenie pięknego dialogu ruchu" (2007 rok) oraz na X Jubileuszowych Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie (2009 rok – nagroda główna).

Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007