https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

Inauguracja sezonu Krakowskiego Teatru Tańca!Zapraszamy wszystkich na ciągle jeszcze letni, aczkolwiek inaugurujący już nowy sezon artystyczny, wieczór tańca z owocem w tle ;-)

W programie spektakle Krakowskiego Teatru Tańca - "DYM", czyli efekt ruchowej fantazji tancerzy Teatru oraz "Cicindela", uwodzący taniec owadziej femme fatale.
Spektakle zostaną pokazane w ramach Sceny Tańca Współczesnego, organizowanej przez Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

"Dym" to wyraz abstrakcyjnych poszukiwań ruchowych. Zabawa gestem oraz improwizacje taneczne stały się punktem wyjścia do stworzenia formy całkiem odmiennej od tej, z jaką dotychczas kojarzony był Krakowski Teatr Tańca

premiera 20.03.2010
choreografia: Eryk Makohon & zespół
światło: Eryk Makohon
muzyka: Tango Chill Session
występują: Anna Chmiel – Kowalska, Monika Godek, Barbara Kopała, Agata Syrek, Katarzyna Węglowska – Król, Katarzyna Żminkowska, Paweł Łyskawa


"Cicindela" to bezwzględna gra nienasyceń, konwulsyjny taniec śmierci, poczęty w słodyczy rajskiego owocu...

premiera 11.09.2006
choreografia, scenografia: Eryk Makohon
muzyka: Yann Tiersen, Lisa Gerrard, Bill Withers (wykonanie: Eva Cassidy),Jacaszek & Miłka
występują: Agata Syrek, Paweł Łyskawa


SOBOTA, 18.09.2010, GODZINA 19.00
STAROMIEJSKIE CENTRUM KULTURY MŁODZIEŻY, ul. H. Wietora 13/15
cena biletu: 20 zł
ZAPRASZAMY!

Krakowski Teatr Tańca, dawniej Teatr Tańca GRUPAboso, powstał w 1996 roku. Od kilku lat działa przy Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie realizuje przyjętą wcześniej strategię artystyczną oraz misję edukacyjną.
Teatr swoich scenicznych wypowiedzi nie zamyka w artystycznym monologu, przeciwnie każdy kolejny spektakl to próba rozmowy z widzem. Teatr jest metafizyczną przestrzenią wymiany myśli tancerzy, ich doświadczenia, a także miejscem wyzwania i rozwoju ich artystycznych osobowości. Proces, poszukiwanie, ruchowa i emocjonalna prawda oraz rozwój to najważniejsze pojęcia w słowniku grupy. Stąd właśnie pozytywna anachroniczność teatru, który rezygnuje z pracy projektowej, koncentrując się na wspólnym, długotrwałym poszukiwaniu w przeróżnych, czasem bardzo odległych dziedzinach, szukając często inspiracji także w polskiej tradycji teatralnej. Teatr pragnie stać się interaktywną platformą, laboratorium, w którym proces stanie się równie ważny co rezultat pracy, a rozwój i nowe doświadczenie będzie ważniejsze niż z góry założony efekt.         
Krakowski Teatr Tańca funkcjonuje w oparciu o wysiłek i zaangażowanie grupy tancerzy i choreografa, którzy swoją pracę rozszerzają także do działań menedżerskich, technicznych i organizacyjnych, wynikających z braku stałej zawodowej struktury organizacyjnej.    
       W 2008 roku zostało utworzone Stowarzyszenie Krakowski Teatr Tańca GRUPAboso, którego celem jest wspieranie artystycznych i edukacyjnych działań Teatru.
 

„GRUPAboso, tak uwielbiana przez krakowską publiczność, po raz kolejny udowodniła, że potrafi zaskoczyć, poruszyć i zawładnąć sercami publiczności…”
(A. Zadroga „Gazeta Wyborcza” nr 277)

„Eryk Makohon i (jego) tancerze byli mocnym akcentem tegorocznych spotkań. Niewielkie to zaskoczenie, zważywszy, że tej grupie co roku towarzyszy akompaniament kilkunastominutowych oklasków publiczności…” („Dziennik Polski” 29.11.2007)

GRUPA NABOROWA Krakowskiego Teatru Tańca
W październiku pracę rozpocznie Grupa Naborowa Krakowskiego Teatru Tańca. GRUPA NABOROWA to stała grupa młodych, kreatywnych i zaangażowanych ludzi, którzy chcą rozwijać swój warsztat taneczny oraz aktorski. Praca w GRUPIE obejmuje doskonalenie techniki tańca współczesnego, a także wyrazu scenicznego, technik aktorskich i improwizacji. Ponadto GRUPA realizować będzie własne produkcje sceniczne. Zajęcia poprowadzą Eryk Makohon, kierownik Krakowskiego Teatru Tańca oraz tancerze Teatru.
Przez pierwszy dwa miesiące GRUPA będzie miała charakter otwarty - w zajęciach uczestniczyć będą mogli wszyscy zainteresowani tancerze na poziomie średniozaawansowanym. Z początkiem grudnia wybrane osoby rozpoczną regularną, intensywną pracę w stałej GRUPIE.
Praca w GRUPIE oznacza pełną przygód i niezwykłych odkryć podróż wgłąb własnych możliwości ruchowych, wyrazowych - twórczych. Zaangażowanie pedagogów, kameralne warunki wspólnej pracy otworzą młodym tancerzom nowe drogi, pokażą nieznane ścieżki, wydobędą nie odkryte dotąd pokłady twórczych możliwości.
Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i środy w godzinach 18.00 - 20.00 w Nowohuckim Centrum Kultury, Al. Jana Pawła II 232 w Krakowie. Zaczynamy w środę, 6 października!

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

www.krakowskiteatrtanca.pl
krakowskiteatrtanca@o2.pl kontakt@krakowskiteatrtanca.pl


Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007