https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

,,Powyżej nieba" oraz ,,Hello, My Friend!" // 15 maja 2015 r. 19:00 // Goodbye Superman!

Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne oraz Instytut Muzyki i Tańca zapraszają na przedostatni wieczór spektakli z cyklu ,,Goodbye Superman! Mężczyzna w polskiej choreografii"
15 maja (piątek) 2015 godz. 19:00
,,Powyżej nieba” Witold Jurewicz
,,Hello, My Friend” Paweł Malicki (Polski Teatr Tańca)
SALA TEATRALNA NCK


,,Powyżej nieba” Witold Jurewicz

Rekonstrukcja kultowej chorografii Witolda Jurewicza z 1998 roku. Unikalny pod wieloma względami spektakl taneczno-aktorski jest ruchowym komentarzem do tekstów Ireny Turskiej o pochodzeniu i rozwoju tańca. Podręcznikowe wypowiedzi autorki, zaczerpnięte z "Krótkiego zarysu historii tańca i baletu" zderzane są sytuacjami i ruchem tworzonym przez tancerzy.,,Hello, My Friend” Paweł Malicki (Polski Teatr Tańca)
 Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych!

Bardzo trafną narracją do spektaklu "Hello, My Friend!”, jak i po części inspiracją do tematu jest cytat ze Sławomira Mrożka: „Nie lubię męskości… Określenie „zniewieściały” jest w gruncie rzeczy określeniem pochlebnym. Oznacza ono, że dany osobnik często się myje, nie lubi zabijać ludzi, zdolny jest do współczucia, nie lubi wrzeszczeć i pchać się, żeby udowodnić swoją ważność”.
Spektakl jest nawiązaniem do zeszłorocznego przedstawienia Pawła Malickiego pt. "Hello, Stranger!", jest to kolejna jego odsłona. W „Hello, My Friend!” choreograf podejmuje temat mężczyzn i męskości oraz związanych z nimi stereotypów i przekłamań. Koncentruje się na analizie reguł zachowań i współzależności panujących w męskich grupach. Paweł Malicki nie ucieka od obnażania ich niedoskonałości, gdyż jak powszechnie wiadomo – nie ma ludzi idealnych, zwłaszcza mężczyzn.Celem projektu ,,Goodbye Superman! Mężczyzna w polskiej choreografii" jest zwrócenie uwagi na temat męskości w tańcu oraz na wpływ mężczyzn-choreografów na polską kulturę tańca. Do projektu zaproszeni zostali choreografowie-przedstawiciele różnych pokoleń, języków i tradycji; pokazane zostaną spektakle, które poruszają zagadnienia tożsamości męskiej oraz męskich ról kulturowych.

Kuratorzy projektu: Anna Królica, Eryk Makohon, Paweł Łyskawa

Ceny:
20 zł bilet ulgowy (na cały wieczór)
25 zł bilet normalny (na cały wieczór)
100 zł karnet normalny (na wszystkie spektakle)
80 zł karnet ulgowy (na wszystkie spektakle)

Rezerwacje biletów:
tel. 517 248 608, 518 766 738
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

Projekt „Goodbye Superman!” jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca 2015.

Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007