https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

Grupa Wokół Centrum, „Płaczki”

Grupa Wokół Centrum, „Płaczki”

tańczą: Agata Moląg, Monika Świeca, Marta Wołowiec
koncepcja i choreografia: Agata Moląg


 
Beksa.
Płacze-nie-becze!
Że aż tchu brak.
Takie życie.
Taki zawód.
Czasem po prostu nie chce się z nikim gadać.
Czasem ból jest zbyt silny.
Wszystko się już stało, tego już nie zmienisz.
Rycz!
I daj żyć innym.
Profesjonalnie. Na pokaz.
Lament. Histeria. Szloch.
Że och!
 
Martwisz się czasem czy „Twoje życie coś znaczy”? Co po sobie zostawisz? I kto za Tobą zapłacze? Nic się nie martw! Załatwi się. Takich.16 kwietnia 2016
godz. 19.00
Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego
(Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232)
bilety: 15 zł

BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL
Zobacz film: https://youtu.be/YYN0pW731M0

Grupa Wokół Centrum
Aby w pełnym wymiarze realizować misję artystyczną Krakowskiego Centrum Choreograficznego, w marcu 2015 roku tancerki Centrum zawiązały kolektyw Grupa Wokół Centrum.
Idea powstania Grupy wyrosła z głębokiej potrzeby współpracy z innymi twórcami, zrzeszonymi lub niezależnymi, owocującej bogactwem inspiracji i różnorodnością w budowaniu scenicznego przekazu. Wierzymy, że tylko spotkania, a czasem nawet zderzenia odmiennych estetyk ruchowych, poglądów na sztukę, budują nową jakość. Interesuje nas to, co powstaje na styku. Wymiana inicjuje w nas kreatywny rozwój, a poznawanie tego co odmienne, pozwala na stopniowe klarowanie się własnego języka scenicznego wyrazu.
Czerpiemy z tego co prywatne, niesceniczne, parateatralne, czasem uznane powszechnie za nieprofesjonalne, aby budować kompozycje bliższe widzowi mentalnie. Artyzmu szukamy w prostocie, przekazu w cytatach z życia, a smaku i waloru w  ruchu. Nigdy nie zapominamy o tym, że jesteśmy tancerzami, a więc ruch jest naszym głównym narzędziem. Jednocześnie nie zapominamy o tym, że uwielbiamy być widzami-pokazujemy na scenie tylko to, co same chciałybyśmy zobaczyć.
Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007