https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

Kantor_Tropy: COLLAGE - Amareya Theatre & Guests w Krakowie

Kantor_tropy:Collage
       
17 listopada 2016 godz. 19:00 Nowohuckie Centrum Kultury
   
Nowohuckie Centrum Kultury - Krakowskie Centrum Choreograficzne

oraz Amareya Theatre & Guestszapraszają na wyjątkowy projekt produkcji polsko-japońskiej, inspirowany głęboką i nieopisaną dotąd relacją między tańcem Ankoku butō Hijikaty Tatsumiego – kluczowej postaci japońskiej awangardy a koncepcjami estetycznymi i praktyką artystyczną Tadeusza Kantora.

Kantor_Tropy: COLLAGE to spektakl łączący taniec współczesny, taniec butō, sztuki wizualne i muzykę nowoczesną, realizowany przez K. Pastuszak w ramach stypendium „Młoda Polska 2015” MKIDN i dofinansowany ze środków Miasta Gdańsk.

Działając w oddaleniu geograficznym, Hijikata i Kantor podejmowali tematy pamięci, śmierci i rozkładu. Kantor za pośrednictwem śmierci wydobywał życie, Hijikata w swoim Ankoku butō ukazywał piękno brzydoty. W nader precyzyjnie skomponowanym obrazie scenicznym obaj próbowali jednocześnie wskrzesić coś co przeminęło i ukazać kruchość człowieka stojącego wobec nas - tu i teraz. Idąc śladami Kantora i Hijikaty szukamy punktów stycznych dla nas - osób urodzonych na przełomie 1970/80. Wybieramy trzy ważne daty - 1945, 1986, 2011 - i stawiamy pytanie kim jest człowiek pokryty pyłem przeszłości, człowiek ery psychologicznego, cyfrowego i ekologicznego zanieczyszczenia” [Katarzyna Pastuszak]

W 2016 spektakl „Kantor_Tropy: COLLAGE” zwyciężył w kategorii „Najlepszy spektakl OFF-OFF” w rankingu Gazety Świętojańskiej.

Spektakl zawiera sceny nagości.

bilety: 20 zł

PREZENTACJA SPEKTAKLU ODBYWA SIĘ PRZY WSPÓŁPRACY Z INSTYTUTEM MUZYKI I TAŃCA W RAMACH PROJEKTU „Scena dla Tańca”
    
KONTAKT
Email: kcc@nck.krakow.pl
Telefon: 12 644 02 66 wew. 20
www.krakowskiecentrumchoreograficzne.pl
        
Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007