Spis treści


https://herbcio.pl

Szukaj filmu


Ebook
Reklamy


Polecane serwisy

Taniec ogólnie

Taniec można scharakteryzować na kilka sposobów m.in. jest to pewna grupa ruchów, które są spokrewnione z ruchami naturalnymi, powstającymi podczas silnych bodźców emocjonalnych często związanych z muzyką. Innym zdaniem można określić taniec jako pewna grupa ruchów które zostały nazwane. Taniec może być także związany z pełnioną funkcją lub środowiskiem. najprościej można określić taniec jako pewna grupa ruchów wykonywanych w rytm muzyki. Formalnie tańcem można nazwać już dwa ruchy w rytm muzyki, co kiedyś nazywane było tańcznięciem.

Taniec jest zaliczany do czynności kulturalnych i można podzielić na następujące sfery życia: religia, sztuka i rozrywka. Ponad to taniec może być formą terapii, może być elementem sportu.

Podstawowymi elementami tańca są ruch i rytm. Ruch może być bardziej lub mniej skoordynowany, ale musi być elementem celowym. Taniec może być swego rodzaju formą komunikacji niewerbalnej.

Taniec posiada bardzo długa historię właściwie tak długa jak długa jest historia ludzkości. Tysiące lat temu ludzie przekazywali treści za pomocą tańca, za pomocą tańca także próbowano sprowadzać deszcz, czy modlono się o inne dostatki. Wojownicy tańczyli przed walką, aby wprowadzić się w trans wojowniczy.

Portal taneczny: http://www.taniec.org.pl


Więcej o tańcu w wikipedii: Taniec i popularnym programie w TV dot. tańca: Taniec z gwiazdami

Zobacz także: Filmy z turniejów tańca i Filmy z zawodów

Reklamy
Oprogramowanie UrbiCMS 2007